Günümüzde sigara kullanan birey sayısı oldukça fazla ve giderek artmaya devam etmektedir. Sigara bırakmada en sağlıklı yöntemlerden birisi de datça macunudur. Akciğer ve karaciğer gibi pek çok hayati organda tahribata yol açan sigara, çeşitli hastalıklara sebep olabiliyor. Gün geçtikçe sayısız insanın ölümüne yol açan sigara, kullanan kişilerde bağımlık yaratıyor. İnsanlarda bu zararlı alışkanlıktan olabildiğince hızlı bir şekilde kurtulmak istiyor. Datça macunu, içeriği tamamen doğal olmakla beraber hiçbir kimyasal madde bulundurmamaktadır. Datça macunu sigaraya olan bağımlılığı ortadan kaldırmakla beraber, insanların sigara içme arzusunu yok ediyor. İçerisinde doğal enzimler barındıran datça macunu, fiyatının uygun oluşu sayesinde herkes rahatlıkla ulaşabiliyor.  

     Pek çok sosyal medya aracına ve internet haberlerine konu olandatça macunusigara bıraktırmaya yardımcı olması bir yana aynı zamanda da akciğerlerin temizlenip arındırılmasına yardımcı oluyor. İçeriğinde bulunan tüm enzimler sayesinde akciğerde biriken tüm zararlı maddelerin öğütülüp atılmasına katkı sağlıyor. Doğal balgam sökücü olarak ta bilinen meyan kökü akciğerleri kısa sürede tamamen temizlerken aynı zamanda içerisinde bulunan, zencefil özü de zararlı maddelerin akciğerden atılmasına yol gösteriyor. Kıvamı oldukça yoğun olan ve lezzet konusunda insanların damak tadına hitap edebilen datça macunu, rahatsızlık hissi duymadan rahatlıkla kullanılabiliyor. Sigara kullanan ve ondan kurtulmak isteyen insanlar pek çok sayıda yöntem deneyip başarılı olamadıklarından dolayı, kullanmak isteyeceği ürünlerin araştırmasını yaparken tümüne şüphe ile yaklaşıyor.  

     Bu nedenle alacakları ürünü onlara sağlayacağı avantajları ve faydaları merak ediyorlar. Aynı göreve icra eden ürünler arasındaki farkı öğrenmek istiyorlarDatça macununu kullanan bireylerin öncelikle bilmesi gerektiği bilgilerden biriside tamamen doğal bileşenlerden oluşan bir ürün tükettikleridir. Sigaradan aldıkları vücuda zararlı olan karbon monoksit, zifir ve katran gibi kimyasal olan maddeleri atmak için, kimyasal olmayan ürünü tercih etmiş oluyorlar. Datça macunu herhangi bir sağlık problemine sebep olmayacağı için, insanlar gönül rahatlığı ile kullanabilir. Faydalarını saymakla bitiremediğimiz datça macunu, fiyatının uygun oluşu da eklenince insanlar tarafından kullanımı kaçınılmaz oluyor. Bu durum bireylerin eski sağlığına kavuşmasına yol gösteriyor.